Lietuvos Angusų Asociacijos metmenys Sertifikuotai Lietuviškai Angus jautienai

Lietuvos Angusų Asociaciją siekia, kad vartotojas gautų kokybišką mėsą, išaugintą atrinktuose ūkiuose, naudojančiuose patikrintas ir gamtą tausojančias auginimo technologijas, paruoštą sertifikuotose ir atrinktose perdirbimo įmonėse. Todėl Sertifikuota Lietuviška Angus Jautiena gali vadintis tik Angus jautiena, atitinkanti reikalavimus: 

  • Ūkiui / bandai / galvijui
  • Auginimui
  • Mėsos kokybei


Reikalavimai ūkiui / bandai / galvijui
 
Sertifikuota Lietuviška Angus jautiena gali vadintis tik grynakraujo Angus galvijo mėsa. Ūkiai, kuriuose auginami jaučiai, pastoviai kontroliuojami auginimo sveikatingumo, pašarų kokybės, gyvūnų gėrovės ir kitais klausimais. Ūkius vertinantys asmenys turi būti aprobuoti Lietuvos Angusų Asociacijos.


Reikalavimai auginimui

Sertifikuoti gali būti tik sveiki Angus galvijai, išauginti:

Be antibijotikų

Be GMO
 
Šeriant pašarais, patvirtintais Lietuvos Angusų Augintojų asociacijos*

*Kadangi pašarai yra vienas iš svarbiausių faktorių kokybiškos mėsos auginime ir įtakoja mėsos skonines savybes, Asociacijos rekomenduojamuose ir patvirtintuose pašaruose ir šėrimo schemose negali būti naudojama: soja ir sojos rupiniai, rapsai ir rapsų išspaudos, karbamidas, amoniakas, augimo hormonai ir juos atitinkančios medžiagos. Rekomendacijos pastoviai atnaujinamos, atsižvelgiant į asociacijos narių atliekamus tyrimus ir vartotojų bei vertintojų pastabas.


Reikalavimai mėsos kokybei ir kategorijos

Sertifikuota Lietuviška Angus jautiena gali vadintis tik aukščiausius kokybinius reikalavimus atitinkanti jautiena. Angus jautienos kokybei nustatyti vetinamas galvijo amžius, svoris, marmuringumas, spalva ir kiti faktoriai. Visa sertifikuota Angus jautiena turi pasižymėti Angus veislei būdingu marmuringumu, mėsa po pjūvio turi skaisčiai rausva, kaip būdinga jautienai, mėsoje neturi būti kraujosruvų ar tamsių dėmių. Kategorijų aprašymai ir pavadinimai ruošiami, preliminarūs reikalavimai pateikiami žemiau:

Prime (E) kategorija

Buliukai: 14-24 mėnesių amžiaus, kastratai ir telyčaitės 14-36 mėn amžiaus. pH<=5.7, BMS>=5, spalva 1-5. Augimo greitis: buliukams – min 1.2 kg/d, kastratams – min 1.1kg/d (iki 24 mėn) ir min 1.0 kg/d (virš 24 mėn), telyčioms min 0.85kg/d (iki 24 mėn) ir min 650kg (mirš 24 mėn)

 

Choice (A) kategorija

Buliukai: 14-24 mėnesių amžiaus, kastratai ir telyčaitės 14-36 mėn amžiaus. pH<=5.7, BMS>=2, spalva 1-5. Augimo greitis: buliukams – min 1.2 kg/d, kastratams – min 1.1kg/d (iki 24 mėn) ir min 1.0 kg/d (virš 24 mėn), telyčioms min 0.85kg/d (iki 24 mėn) ir min 650kg (mirš 24 mėn)

 

Select (B) kategorija

Buliukai: 14-20 mėnesių amžiaus, kastratai ir telyčaitės 14-26 mėn amžiaus. pH<=5.8, BMS nematuojamas, spalva 1-6. Augimo greitis: buliukams – min 1.0 kg/d, kastratams – min 1.0kg/d, telyčioms min 0.85kg/d (iki 24 mėn) ir min 650kg (mirš 24 mėn)