“MEMEL ANGUS”– 2016 metais įkurtas gyvulininkystės ūkis Klaipėdos rajono ganyklose. Išanalizavus Lietuvoje tuo metu laikomų Angus galvijų genetiką, buvo priimtas sprendimas  motininę bandą formuoti atsivežant elitinius gyvulius iš Aberdeen Angus tėvynės- Škotijos.

Nuvykus į Škotiją, Netherton Aberdeen Angus ūkį,  susitikom su  pasaulyje žinomu šios veislės veisėju Williamu McLarenu. Tai – ketvirta šeimos generacija, nuo 1924 m auginanti, veisianti, į visus pasaulio kontinentus parduodanti genetinę medžiagą. Jų patirtis bei kompetencija neabejotina, tad jiems buvo patikėta atrinkti grynaveisles Aberdeen Angus  telyčias ir 3 bulius reproduktorius naujai formuojam MEMEL ANGUS ūkiui.

MEMEL ANGUS ūkyje  galvijai ganomi laisvai, vanduo tiekiamas tik iš  3 skirtingų gilių gręžinių – siekiant apsaugoti gyvulius nuo užkrato, o vandens telkinius nuo užteršimo. Bandas nuolat prižiūri veterinarijos gydytojas. Reguliariai atliekamos vakcinavimo, vitaminizavimo programos, prevencija nuo vidaus ir išorės parazitų

 

 

Motininė banda

Nors pats motininės bandos pagrindas suformuotas iš Škotijos ūkiuose atrinktų telyčių, tuo nebuvo apsiribota ir papildomai buvo importuotos telyčios iš Europos. Motininė bandą sudaryta iš 100% grynaveislių telyčių iš:

Škotija – 80 % bandos.

Vokietija -12 % bandos.

Vengrija –  5 % bandos.

Čekija  –     3 % bandos.

 

 

ŪKIO REPRODUKTORIAI

HW Dubai R531

Dubai R531 genetika,  įvertinimo ir laimėjimų pasirodymuose prasme yra “kas yra kas” Angus pasaulyje.

Tėvas -Rawburn Double Oseven, No1 bulius, (tėvo tėvas. Rawburn Randolph yra iš tos pačios genetinės Rommell linijos( £32,500 ) ir tėvo motina yra iš elitinės Kanados linijos   bei Rawburn Transformer)
Motina- Netherton Frances S30  Reserve – yra čempionė Royal Show  čempionato ir turi tris šio čempionato  laimėtojus savo genetinėje linijoje.

 

Netherton Easter P816

Tėvas -puikiai įvertintas Australijos bulius Adrossan Admiral kurio palikuonys pasižymi ypač aukšto marmuringumo mesa, o palikuonės dukros pasižymi pieningumu.

Motina yra daugybės laimėjimų laimėtoja įvairiose parodose, o jos palikuonys – Škotijos ir Nacionalinė Vasaros 2015 čempionė ir absoliuti Angus jaunimo čempionė, bei  išrinkta geriausia karve Europoje  World Angus Internet Show 2015  metais.

 

Netherton Kojak R844

Aukščiausių charakteristikų Netherton ūkio bulius, gimęs 2015 metais.

Tėvas – Netherton Big Edition -reproduktorius, kurio dukrų čempionių tarptautinėse parodose yra daugiau nei kurio kito buliaus. Jo genetika trijose vertinimo grupėse laimėjo net tris metus iš eilės. (Kojak yra  tikras broils Netherton Karama K574 (nuotraukoje) – kuri yra čempionė Vasaros Tarptautinėje parodoje 2014 metais ir 7-nių veislės varžybų nugalėtoja tais metais).

Motina –  Netherton Karama E368 buvo  Reserve Calf čempionė Scottish Calf Show ir penkių metų buvo parduota už £13,000